Data Scientist / Data Analyst - Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na danym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie i rozwój oprogramowania służącego do zarządzania rozległą infrastrukturą energetyczną oraz wspierania decyzji utrzymaniowych. Tworzony przez nas system będzie wykorzystywany m.in w zadaniach diagnostycznych i detekcji anomalii w oparciu o analizę dostępnych danych. Baza wiedzy będzie oparta na danych o stanie systemu zbieranych w czasie rzeczywistym jak również danych ekonomicznych, serwisowych czy strategicznych.

Twoje zadania:
  • tworzenie i rozwój oprogramowania służącego do wsparcia decyzji utrzymaniowych i zarządzania rozległą infrastrukturą energetyczną,
  • projektowanie i implementowanie rozwiązań analitycznych adekwatnych do analizowanych zagadnień,
  • analiza dużych zbiorów danych z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych, algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji,
  • udział w dyskusjach dotyczących rozwoju projektu.

Wymagania:
  • minimum rok doświadczenia w komercyjnej analizie danych, modelowaniu procesów i projektowaniu systemów,
  • bardzo dobra umiejętność analizy danych w języku R lub Python,
  • dobra znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • zaawansowana wiedza praktyczna i teoretyczna z zakresu statystyki, Data Mining, analizy danych,
  • znajomość algorytmów uczenia maszynowego,
  • wykształcenie wyższe techniczne lub absolwent/ka kierunków ścisłych,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych i innych materiałów edukacyjnych na poziomie studiów wyższych,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia, samodzielność w pracy.
Mile widziane:
  • doświadczenie w Big Data i znajomość technologii (np. Spark, Hadoop),
  • znajomość sztucznych sieci neuronowych i innych algorytmów związanych ze sztuczną inteligencją,
  • doświadczenie komercyjne w pracy nad przetwarzaniem języka naturalnego, analizą obrazów itp.,
  • umiejętność programowania w językach C, C++ lub innych,
  • znajomość zagadnień z zakresu OPP, wzorców projektowych, inżynieryjnych aspektów programowania,
  • doświadczenie w kierowaniu zespołem analityków danych i/lub pracy w zespole R&D,
  • publikacje z zakresu analityki danych, wystąpienia na konferencjach,
  • wkład w tworzenie powszechnie dostępnego (open-source) oprogramowania do analizy danych (np. biblioteki do R),
  • znajomość zagadnień związanych z analizą sygnałów i szeregów czasowych.
Oferujemy:
  • dużą samodzielność i niezależność - będziesz mieć pełny wpływ na kształtowanie naszego produktu,
  • możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia w projekcie na pograniczu energetyki, informatyki, ekonomii i inżynierii,
  • pracę w innowacyjnej firmie, dynamicznie rozwijającej się na rynku,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • bogaty pakiet socjalny zawierający prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowaną kartę sportową i dofinansowane zajęcia z językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: "Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych".

W razie pytań możesz się z nami skontaktować pod adresem rekrutacja@atendesoftware.pl.